Aviobiļešu atgriešana - kā atcelt lidojumu Ryanair, Wizz Air, airBaltic, biļešu atcelšana, lidojumu atcelšana, aviobiļešu naudas atgriešana.

AVIOBIĻEŠU ATGRIEŠANA | RYANAIR, WIZZ AIR, AIRBALTIC NOTEIKUMI

Aviobiļešu atgriešana

Aviobiļešu atgriešana – kā atcelt lidojumu Ryanair, Wizz Air, airBaltic, biļešu atcelšana, lidojumu atcelšana, aviobiļešu naudas atgriešana.

Dažādām aviokompānijām ir atšķirīga politika attiecībā uz biļešu atcelšanu un naudas atgriešanu. Mēs pastāstīsim par biļešu atmaksas un atcelšanas metodēm Ryanair,  Wizz Air un airBaltic.

Kā atcelt Ryanair lidojumu

Aviokompānijas Ryanair aviobiļešu atgriešana:

Aviobiļetes atcelšana pēc pasažiera iniciatīvas

Visi Ryanair reisi ir maināmi, taču tos nevar atcelt.

Lidojumu datumus/laikus/maršrutus var mainīt ne vēlāk kā 2,5 stundas pirms izlidošanas laika. Jums nav jāpaziņo aviokompānijai ja nevarat ceļot un, ja nevarat izmantot izejošo lidojumu, joprojām varat izmantot savu atgriešanās lidojumu.

Ryanair atceļ jūsu lidojumu vai lidojuma laiks mainās vairāk nekā uz 5 stundām

Reizēm neparedzētu apstākļu dēļ Ryanair var nākties mainīt lidojumu laikus pirms plānotās izlidošanas. Ja tas notiks, Ryanair paziņos pasažieriem par grafika izmaiņām pa e-pastu. Izmaiņas tiks atspoguļotas arī ceļojuma detaļās jūsu myRyanair konta sadaļā “Manas rezervācijas”.

Jums var tikt pilnībā atmaksātas visas summas, ko esat samaksājis Ryanair saistībā ar šo lidojumu, ja:

 • Ryanair maina plānoto izlidošanas laiku vismaz par 5 stundām, un jūs nevēlaties pieņemt šīs izmaiņas.
 • Ja jūsu lidojums tika atcelts, lūdzu, apmeklējiet Ryanair lidojuma atcelšanas lapu, lai iegūtu sīkāku informāciju par lidojuma izmaiņām un naudas atmaksu.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka Ryanair nav atbildīgs par priekšapmaksas izdevumiem, kas tieši vai netieši saistīti ar rezervāciju (piem. viesnīcas rezervācija), kuru ietekmē lidojuma laika izmaiņas.

Aviobiļešu naudas atgriešana – ģimenes locekļa zaudēšana

Tuva ģimenes locekļa nāve, kurš neceļo:

Ryanair cenšas padarīt šo procesu pēc iespējas vienkāršāku šajā ģimenei grūtajā laikā. Ja esat jau sācis savu ceļojumu un esat skārusi tuvāko ģimenes zaudējumu, sazinieties ar Ryanair zvanu centru, un aviokompānija sadarbosies ar jums, lai vienotos par ātru atpakaļceļu.
Ja jūs esat skārusi kāda jūsu ģimenes locekļa zaudēšana un jūs nevēlaties ceļot, Ryanair pēc pieteikuma var nodrošināt pilnu naudas atmaksu.

Ryanair noteiktie tuvākie ģimenes locekļi:

 • Laulātais
 • Civilais partneris
 • Bērni (tostarp adoptēti/pabērni)
 • Vecāki (tostarp pabērnu vecāki)
 • Brāļi un māsas (tostarp pusbrāļi un māsas)
 • Vecvecāki un mazbērni
 • Tēvs/vīramāte
 • Brālis/svaines
 • Dēls/vīrameita

Tāda pati uzmanība tiks pievērsta arī bojā gājušā ceļabiedram.

Lai nekavējoties apstrādātu jūsu atmaksas pieprasījumu, lūdzu, iesniedziet/pievienojiet tālāk norādīto informāciju

 • Iesniedziet lidojuma rezervācijas numuru
 • Apstipriniet savas attiecības ar mirušo
 • Pievienojiet piemērotus dokumentārus pierādījumus
 • Apstipriniet, kuriem klientiem šī lidojuma rezervācijā ir nepieciešama pilnīga vai daļēja atmaksa

Pasažiera, kurš ir rezervējis ceļojumu, nāve vai smaga slimība

Nāves vai nopietnas slimības gadījumā, kuru dēļ pasažieris nevar ceļot, skartā klienta un jebkuras personas, kas ceļo ar vienu un to pašu rezervācijas numuru, rezervācijas var tikt atmaksātas pēc Ryanair ieskatiem. Ja tas ir lietderīgi, Ryanair var arī piedāvāt mainīt lidojumu datumus, un Ryanair atteiksies no jebkādiem ierobežojumiem vai maksas, tiklīdz Ryanair pirms ceļojuma datuma tiks nosūtīti atbilstoši dokumentāri pierādījumi.

Kā atcelt lidojumu ar Wizz Air

Kā atcelt lidojumu Wizz Air? Aviokompānijas Wizz Air aviobiļešu atriešana

Wizz Air biļetes atcelšana pēc pasažiera iniciatīvas

 • vairāk nekā 2 nedēļas pirms izlidošanas – sods 60,00 €. Atceliet savu rezervāciju ne vēlāk kā 14 dienas pirms izbraukšanas. Šajā gadījumā jums būs jāmaksā tikai atcelšanas maksa, un jūs saņemsiet atmaksu.
 • 2 nedēļas vai vēlāk pirms izlidošanas – sods 83,00 € + pakalpojumi. Ja rezervāciju atceļat 14 dienas pirms izlidošanas vai vēlāk, maksa palielināsies un aviokompānija nevarēs jums atmaksāt iegādāto pakalpojumu izmaksas (piemēram, bagāžas maksu).
 • Ja pievienojat WIZZ Flex pakalpojumu, jūs varat mainīt datumu un lidojuma maršrutu, izmantojot internetu neierobežotu skaitu reižu.

Ja biļetē ir iekļauts atgriešanās lidojums, to var atcelt tikai pirms pirmā lidojuma izlidošanas. Šajā gadījumā biļetes atcelšana būs spēkā abiem reisiem. Piemēram, ja ir rezervēts reiss Rīga — Lūtona — Rīga, tad biļeti var atcelt tikai pirms lidojuma Rīga — Lūtona izbraukšanas.

Atmaksa par biļeti, ja lidojumu atceļ aviokompānija

Pasažieris var atcelt rezervāciju un pieprasīt naudas atmaksu WIZZ kontā WIZZ līdzekļu veidā par atcelto lidojumu un atgriešanās lidojumu, ja tāds ir. Pasažieris vēlāk varēs pieprasīt naudas atmaksu, izmantojot pirkumam izmantoto maksājuma veidu, nevis WIZZ līdzekļus.

Ja lidojums tiek atcelts lidojuma grafika traucējumu dēļ un jauna lidojuma izlidošanas laiks ir paredzēts nākamajā dienā, aviokompānija bez maksas organizēs izmitināšanu viesnīcā un transfēru no lidostas uz viesnīcu un atpakaļ. Ja Wizz Air nevar nodrošināt šos pakalpojumus, Wizz Air atlīdzinās izmaksas par ēdināšanu, izmitināšanu viesnīcā un transfēru no lidostas uz viesnīcu un atpakaļ.

Lidojuma aizkavēšanās gadījumā pasažieriem ir izvēles iespējas saskaņā ar Regulu EK Nr.261/2004, kas nosaka vispārīgus noteikumus par kompensāciju un palīdzību pasažieriem iekāpšanas atteikuma, lidojuma atcelšanas vai ilgstoša lidojuma kavēšanās.

Atlīdzība radinieka nāves gadījumā

Tuva ģimenes locekļa (mātes, tēva, laulātā, laulātā, kopdzīves partnera, māsas, brāļa, vectēva vai vecmāmiņas, bērna, mazdēla vai mazmeitas) nāves gadījumā mazāk nekā 30 dienas pirms izceļošanas datuma, jūs var pieprasīt naudas atmaksu. Lai to izdarītu, jums ir jāiesniedz prasība. Miršanas apliecība jāiesniedz 7 dienu laikā pēc prasības iesniegšanas.

Kā atcelt lidojumu ar airBaltic

Kā atcelt lidojumu airBaltic? Aviokompānijas airBaltic aviobiļešu atriešana

airBaltic biļetes atcelšana pēc pasažiera iniciatīvas

Tas, vai pasažieris var vai nevar atcelt savu rezervāciju, ir atkarīgs no izvēlētā biļetes veida (GREEN, GREEN plus, GREEN classic vai BUSINESS). Pirms mēģināt atcelt biļeti, aviokompānija laipni lūdz pasažieriem rūpīgi iepazīties ar tarifu nosacījumiem.

BIZNESA – biļetes ir pilnībā atmaksājamas. Atcelšana ir atļauta jebkurā laikā biļetes derīguma termiņa* ietvaros.

ZAĻĀ klasika – ja rezervācija tiek atcelta pirms lidojuma izlidošanas, tiek piemērota atmaksas maksa 50 EUR par virzienu, ja pasažieris vēlas saņemt atmaksu maksājuma veidā. Ja pasažieris vēlas saņemt atmaksu airBaltic dāvanu kartes veidā, tiek piemērota maksa 25 EUR. Neierašanās gadījumā biļete netiek atmaksāta.

GREEN un GREEN plus – tiek atmaksāti tikai nodokļi, ja vien rezervācijai nav pievienota lidojuma atcelšanas iespēja. Naudas atmaksas pieprasījums jāiesniedz biļetes derīguma termiņa laikā.

Lidojuma datumu/laiku var atcelt, iesniedzot pieprasījumu, izmantojot aviokompānijas tiešsaistes maksājuma veidlapu. Pasažieri saņems atmaksu dāvanu kartes veidā, ko varēs izmantot, rezervējot nākamos lidojumus airBaltic.com vai bankas pārskaitījumu.

Pasažieriem, kuru rīcībā ir biļetes turp un atpakaļ un kuri ir lidojuši vai plāno lidot tikai vienā virzienā un vēlas saņemt atmaksu par neizmantoto biļetes daļu, lūdzam pārliecināties, vai biļetes veids atbalsta atcelšanu ar naudas atmaksu. Šādos gadījumos izmantotās biļetes daļas vērtība tiks pārrēķināta, lai atspoguļotu vienvirziena biļetes cenu, un atlikusī starpība tiks atmaksāta pēc jebkādu atcelšanas maksu atņemšanas, ja attiecināma uz konkrēto biļetes veidu.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka rezervācijai pievienotajiem papildu pakalpojumiem var tikt piemēroti atšķirīgi atmaksas nosacījumi. Izlasiet noteikumus un nosacījumus.

Atmaksa par biļeti, ja lidojumu atceļ aviokompānija airBaltic

Airbaltic piedāvā:

 • Izvēlieties citu maršrutu (ja iespējams), lai dotos uz izvēlēto galamērķi tajā pašā datumā;
 • Izvēlieties alternatīvu galamērķi;
 • Mainīt lidojuma datumu;
 • Saņemt naudas atmaksu dāvanu kartes veidā;
 • Saņemt naudas atmaksu (Airbaltic apstrādās atmaksu, izmantojot to pašu maksājuma veidu, ko pasažieris izmantoja, maksājot par biļetēm).